"> انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت ع – آثار مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت ع دانشگاه تهران | تفکر اجتماعی، تفکر عینی: هنر خوب زیستن با دیگران

تفکر اجتماعی، تفکر عینی: هنر خوب زیستن با دیگران

ریال 2,150,000

قطع کتاب: وزیری

نویسنده: احمدرضا اخوت

انتشارات: قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام

 

برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب از سایت پاتوق کتاب به اینجا مراجعه نمایید.

 

برای اطلاع از ویژگی کتاب ارائه شده با توجه به ارائه دهنده آن (طاقچه و پاتوق کتاب) از طریق آیکن کتاب الکترونیک در صفحه نخست سایت کسب اطلاع نمائید.

محصولات مرتبط

توضیحات

کتاب حاضر که طرز تفکر دین درباره حرکت‌های اجتماعی را معرفی می‌کند، با طرح ایده تفکر عینی- تفکر اجتماعی به تبیین این مسئله می‌پردازد که روابط و ارتباطات میان انسان‌ها را نه‌تنها می‌تواند ساماندهی کرد، بلکه به دلیل توان اجتماعی‌ای که خداوند در اختیار انسان قرار داده است، باید به گونه‌ای ساماندهی کرد که بیشترین بهره و منفعت را از آن دریافت کرد. این کتاب با تمسک به آیه «کَلاَّ إِنَّ کِتابَ الْأَبْرارِ لَفی عِلِّیِّینَ» سعی می‌کند چیستی و چگونگی توان اجتماعی انسان در بستر زندگی اجتماعی و نیز ضرورت پرداختن به آن را روشن نماید تا روشی از زندگی را مبتنی بر ساختار متقن دین تشریح کند که با اتصال زندگی انسان‌ها به غیب دریچه‌ای دیگر از حیات مادی و معنوی اجتماعی را به روی بشریت گشوده شود. در فاتحه کتاب به معناشناسی تفکر اجتماعی و عینی، در فصل اول به بستر اجتماعی، در فصل دوم به نیازها و مقاصد اجتماعی و نحوه جهت‌دهی آن‌ها، در فصل سوم به روابط و تعاملاتی که باعث حرکت‌های اجتماعی و تفکر اجتماعی می‌شود، در فصل چهارم به کار اصلی تفکر اجتماعی که ساماندهی حرکت‌های اجتماعی است، و در فصل پنجم به منافع تفکر اجتماعی می‌پردازد. در خاتمه کتاب به الگو بودن ابرار در تحقق تفکر اجتماعی اشاره شده است.

برای دریافت توضیحات کامل در رابطه با این کتاب، فایل تفکر اجتماعی؛ هنر خوب زیستن با دیگران- توضیحات کامل را دانلود نمایید.

 

کد شابک: ۹-۰۹-۷۲۱۸-۶۰۰-۹۷۸

نویسنده: احمدرضا اخوت

انتشارات: قرآن و اهل‌بیت نبوت علیهم‌السلام

توضیحات تکمیلی

وزن 748 g