"> انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت ع – آثار مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت ع دانشگاه تهران | رهیافتی در ایده پردازی حسن محور در راستای تولید اثر هنری
حراج!

رهیافتی در ایده پردازی حسن محور در راستای تولید اثر هنری

ریال 220,000 ریال 150,000

قطع کتاب: وزیری

نویسندگان: مهناز احتشامی، فرهنگ مظفر، احمدرضا اخوت

انتشارات: قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام

توضیحات

ایده‌پردازی هنرمند، نقشی پایه و محوری از فرایند تولید اثر داشته و در حکم خشت اول بنای اثر هنری محسوب می‌شود. در حوزه هنر اسلامی شایسته‌تر آن است که ایده‌پردازی بر محوریت تجلی حسن و زیبایی حقیقی صورت پذیرد که از ابزارها ضروری هنرمند در تحقق این مهم، قدرت مشاهده و نگاه اون نسبت به موضوعات پیرامون است هنرمند برای اینکه بتواند در مواجهه با موضوعات، معرفت خود را از مرتبه زیبایی‌های ظاهری به سمت حقیقت زیبایی و جلوه‌های حسن تجلی‌یافته در بسترموضوع سوق دهد، باید سطح مشاهده خود را از مشاهده حسی به مشاهده عقلی ارتقا دهد که تحقق این امر نیز مستلزم ارتقای قدرت تفکرو تعقل اوست. هر چند هنرمند از قدرت تفکر و تعقل بالاتری برخوردار باشد به همان اندازه توان مشاهده حسن در او قوی‌تر خواهد بود.

مجموعه حاضر در صدد است تا با تمرکز بر دو مؤلفه تفکر و تعقل، مبانی و اصول مشاهده زیباشناسانه هنرمند را ارائه نموده و با نظام‌مند کردن آن زمینه ارتقای سطح ایده‌پردازی در فرایند تولید اثر هنری حسن محور را فراهم آورد.

 

برای دریافت توضیحات کامل پیرامون این کتاب، فایل ایده‌پردازی حسن محور- توضیحات کامل را دانلود نمایید.

 

کد شابک: ۹-۲۳-۶۱۸۳-۶۲۲-۹۷۸

نویسندگان: مهناز احتشامی، فرهنگ مظفر، احمدرضا اخوت

انتشارات: قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام

توضیحات تکمیلی

وزن 301 g