"> انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت ع – آثار مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت ع دانشگاه تهران | قابی از چهره‌های قرآن: روایت قرآن از بانوان
حراج!

قابی از چهره‌های قرآن: روایت قرآن از بانوان

ریال 500,000 ریال 450,000

قطع کتاب: رقعی

نویسندگان: کاظم حاجی‌رجبعلی، قدسیه پائینی‌وایقان

انتشارات: قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام

محصولات مرتبط

توضیحات

قابی از چهره‌های قرآنی، عنوان مجموعه کتاب‌هایی است که در آن به زبان ساده، به موضوع شناخت شخصیت‌ها، با رویکرد تدبری پرداخته است. کتاب حاضر، ۱۱نفر از چهره‌های بانوان در قرآن را با رویکرد یاد شده، در سه مرحله بررسی کرده است: در مرحله اول، آیاتی از قرآن را که به تبیین هر یک از بانوان پرداخته، ذکر کرده است. در مرحله دوم به استناد روایتی نبوی که در مقدمه کتاب آمده، به تبیین شاخص‌هایی پرداخته است که رسول خدا صلی الله علیه و آله در معرفی آن شخصیت مورد توجه قرار داده‌اند. و نهایتاً در مرحله سوم، نسبت آن بانو را به عنوان شاخص در معرفی شخصیت بی‌نظیر فاطمه سلام الله علیها تبیین کرده است. خاتمه کتاب نیز مستقیماً اختصاص پیدا کرده است به بیان نکاتی از جایگاه شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با تکیه بر قرآن و روایت یاد شده نبوی و نیز ادعیه مأثور از ایشان.

این کتاب با محور قرار دادن حدیثی از حضرت رسول که در آن به معارفه و تبیین شخصیت و جایگاه حضرت زهرا از طریق معرفی چهره­ های متعددی از زنان و مردانی که نامشان در قرآن آمده، پرداخته شده؛ بررسی ۱۰ چهره از بانوان قرآن را مورد توجه قرار داده است.

معرفی هر یک از این بانوان در سه مرحله انجام گرفته است: اول. مرور اشارات قرآن کریم درباره آن شخصیت؛ دوم. بررسی آیه یا آیاتی که به استناد حدیث نبوی، به عنوان معرّف آن بانو انتخاب شده اند و سوم. جمع بندی نکات قبل و تبیین نقش آن چهره در ترسیم چهره حضرت فاطمه زهرا. خاتمه کتاب نیز با عنوان «لیله القدر» به ترسیم چهره نورانی فاطمه زهرا با تکیه بر روایت یاد شده نبوی و نیز ادعیه مأثور از ایشان اختصاص پیدا کرده است.

کتاب «روایت قرآنی از بانوان» در هشت فصل به قلم کاظم حاجی رجبعلی و قدسیه پایینی از سوی انتشارات نشر قرآن و اهل بیت نبوت منتشر شده است.

کتابهای «قابی از چهره ­های قرآنی» محصول مدرسه دانشجویی حمد(هنر، ادبیات و رسانه) از مجمع مدارس قرآن و عترت علیهم ­السلام دانشگاه تهران، عنوان مجموعه ای است که موضوع شناخت شخصیت­ها، به زبانی ساده و با رویکرد تدبری را مورد توجه قرار داده است که پیش از این نیز کتاب «روایت قرآن از چهره­های کربلا» از همین مجموعه منتشر شده بود.

 

کد شاب: ۰-۹۹-۷۲۱۸-۶۰۰-۹۷۸

نویسندگان: کاظم حاجی‌رجبعلی؛ قدسیه پائینی‌وایقان

انتشارات: قرآن و اهل‌بیت نبوت علیهم‌السلام

توضیحات تکمیلی

وزن 128 g