"> انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت ع – آثار مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت ع دانشگاه تهران | پرچین ۹۹: زلزله‌ای برای دیدن عمل؛ سوره‌نوشت‌های سوره مبارکه زلزال

پرچین ۹۹: زلزله‌ای برای دیدن عمل؛ سوره‌نوشت‌های سوره مبارکه زلزال

ریال 350,000

قطع کتاب: رقعی

نویسندگان: کاظم رجبعلی؛ نعیمه پورصالحی

انتشارات: قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام

 

 

محصولات مرتبط

توضیحات

سوره زلزله را که می‌خوانی، خود را زلزله زده‌ای می‌یابی که زمین را با تمام وجود احساس می‌کند. زمین در این سوره موجودی دارای شعور است که بر نیک و بد اعمالت حساسیت دارد. این سوره را که می‌خوانی، قدرت وحی‌ای را درک می‌کند که می‌تواند زبان زمین را هم گویا کند. این سوره را که می-خوانی، خیر و شرّ اعمال، ذرّه ذرّه به تو القاء می‌شود. انسانی می‌شوی از سفر قیامت بازگشته، که نسبت به اعمالش دقیق و پرتلاش است.

سوره های قرآن، هر کدام راه نجاتی برای انسانند؛ انسانی که هر روز با مساله و مشکل و حادثه ای رو به رو می شود و ناچار است برای آن راه حلی جست و جو کند. این مجموعه بهانه ای برای آشنایی با این سوره ها و تلاشی برای وارد شدن مضامین آنها در زندگی است.
سعی شده است نوشتن متن های ادبی و داستان هایی بر پایه معانی سوره های قرآن را انعکاس داده شود تا هر کس بتواند از منظر این نوشته ها دریچه ای به مضامین بلند سوره ها گشوده و جریان زندگی و اساس حوادث آن را از این منظر نیز ببیند و بیاید.
در سیر محتوایی، برداشت از مفاهیم سوره ها با تکیه بر روش های تدبر در قرآن کریم صورت گرفته و سپس در قالب تمثیل و داستان ریخته شده تا برای خواننده قابل تصور و ملموس گردد.
نوشته ها در شیوه بیان و قالب به خاطرتنوع نویسندگان و تنوع زاویه دید، یکسان نیستند. بعضی نثر ادبی و بعضی دیگر داستان کوتاه و یادداشت هستند. این تفاوت و ناهمگونی از چشم تدوین کنندگان پنهان نبوده و تلاش شده این مساله با یکسان سازی زبان متون تا حدی برطرف شود. شاید بتوان گفت همین تفاوت ممکن است فرصتی باشد تا تمام سلیقه ها از محتوای کتاب استفاده کنند. علاوه بر این هر یک از متون فارغ از ضعف و قوت، ارائه دهنده وجهی از محتوا هستند و ایده و زاویه دید متفاوت و خاص در آنها می تواند پرورش یافته، الهام بخش و مبنای تولید آثار دیگری به شکل نماهنگ و نمایشنامه قرار گیرد.
هر فصل از کتاب بیانگر موضوعی محوری از آیات سوره است که هر کدام از آنها با موضوع محوری و اصلی سوره است که عموما سعی شده تا چیدمان کتاب بر مبنای آن محور اصلی باشد. به هم مرتبط و متصل هستند. همه مطالب یک فصل نیز در صدد هستند تا عنوان همان فصل را توضیح دهند.

 

کد شابک: ۱-۸۹-۷۲۱۸-۶۰۰-۹۷۸

نویسندگان: کاظم رجبعلی؛ نعیمه پورصالحی

انتشارات: قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام

توضیحات تکمیلی

وزن 73 g