"> انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت ع – آثار مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت ع دانشگاه تهران | معناشناسی افسردگی از منظر قرآن: پیشنهاد الگویی برای پژوهش‌های قرآنی در حوزه روانشناسی
حراج!

معناشناسی افسردگی از منظر قرآن: پیشنهاد الگویی برای پژوهش‌های قرآنی در حوزه روانشناسی

ریال 1,100,000 ریال 1,000,000

قطع کتاب: وزیری

نویسندگان: هادی بهرامی احسان؛ احمدرضا اخوت؛ فاطمه فیاض

انتشارات: قرآن و اهل‌بیت نبوت علیهم‌السلام

 

برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب به اینجا مراجعه نمایید.

 

محصولات مرتبط

توضیحات

اختلالات در نظام قرآنی، عوامل اخلالگر در مسیر هدایت و رشد آدمی هستند و از این منظر، به‌طور ریشه‌ای با نگاه نشانه‌ای در عرف متفاوت هستند. افسردگی خمودی است که به‌واسطه عدم اعتماد به خدا و ضعف تفکر در فرد شکل گرفته و او را از سویی به احساس بی‌نتیجه‌بودن کارها و از سوی دیگر، به بی‌رغبتی و‌ عدم رضایت از زندگی و در‌نهایت به خواری درونی و غم فراگیر می‌کشاند.

عوامل زیربنایی، لازمه‌ای و نشانه‌ای به‌طور اختصاصی برای هر یک از انواع افسردگی‌ها متفاوت است. شش نوع افسردگی شامل افسردگی تطفیفی، سرشکستگی، مقایسه‌ای انزواطلبانه، ولایت‌ستیزی، معنوی و افسردگی ناشی از حقارت در ابعاد مختلف ادراکی، باوری، رفتاری، صفتی، توجهی و عاطفی ویژگی‌های خاص خود را دارا هستند. به این‌ترتیب، افراد افسرده‌ای که در ظاهر نشانه‌های یکسانی را تجربه می‌کنند، ممکن است دارای انواع متفاوتی از افسردگی باشند و در ریشه‌های علیّ اختلال و نحوه درمان آن در طبقه متمایزی قرار گیرند. شناخت عوامل ریشه‌ای و نشانه‌ای انواع شش‌گانه افسردگی، مسیر ارزیابی دقیق‌تر و درمان کوتاه‌تر را فراهم خواهد ساخت.

برای دریافت توضیحات کامل در رابطه با این کتاب، فایل معناشناسی افسردگی- توضیحات کامل را دانلود نمایید.

برای مشاهده کلیپ معرفی کتاب معناشناسی افسردگی به اینجا مراجعه نمایید.

کد شابک: ۷-۶۹۰۶-۰۳-۹۶۴-۹۷۸

نویسندگان: هادی بهرامی احسان؛ احمدرضا اخوت؛ فاطمه فیاض

انتشارات: قرآن و اهل‌بیت نبوت علیهم‌السلام

توضیحات تکمیلی

وزن 413 g