"> انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت ع – آثار مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت ع دانشگاه تهران | معناشناسی افسردگی از منظر قرآن: پیشنهاد الگویی برای پژوهش‌های قرآنی در حوزه روانشناسی

معناشناسی افسردگی از منظر قرآن: پیشنهاد الگویی برای پژوهش‌های قرآنی در حوزه روانشناسی

ریال 0

قطع کتاب: وزیری

نویسندگان: هادی بهرامی احسان؛ احمدرضا اخوت؛ فاطمه فیاض

انتشارات: قرآن و اهل‌بیت نبوت علیهم‌السلام

 

به دلیل عدم موجودی لطفا با شماره ۰۲۱۸۸۳۹۰۵۷۰ تماس گرفته تا در لیست سفارشات ثبت شوید.

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

اختلالات در نظام قرآنی، عوامل اخلالگر در مسیر هدایت و رشد آدمی هستند و از این منظر، به‌طور ریشه‌ای با نگاه نشانه‌ای در عرف متفاوت هستند. افسردگی خمودی است که به‌واسطه عدم اعتماد به خدا و ضعف تفکر در فرد شکل گرفته و او را از سویی به احساس بی‌نتیجه‌بودن کارها و از سوی دیگر، به بی‌رغبتی و‌ عدم رضایت از زندگی و در‌نهایت به خواری درونی و غم فراگیر می‌کشاند.

عوامل زیربنایی، لازمه‌ای و نشانه‌ای به‌طور اختصاصی برای هر یک از انواع افسردگی‌ها متفاوت است. شش نوع افسردگی شامل افسردگی تطفیفی، سرشکستگی، مقایسه‌ای انزواطلبانه، ولایت‌ستیزی، معنوی و افسردگی ناشی از حقارت در ابعاد مختلف ادراکی، باوری، رفتاری، صفتی، توجهی و عاطفی ویژگی‌های خاص خود را دارا هستند. به این‌ترتیب، افراد افسرده‌ای که در ظاهر نشانه‌های یکسانی را تجربه می‌کنند، ممکن است دارای انواع متفاوتی از افسردگی باشند و در ریشه‌های علیّ اختلال و نحوه درمان آن در طبقه متمایزی قرار گیرند. شناخت عوامل ریشه‌ای و نشانه‌ای انواع شش‌گانه افسردگی، مسیر ارزیابی دقیق‌تر و درمان کوتاه‌تر را فراهم خواهد ساخت.

برای دریافت توضیحات کامل در رابطه با این کتاب، فایل معناشناسی افسردگی- توضیحات کامل را دانلود نمایید.

برای مشاهده کلیپ معرفی کتاب معناشناسی افسردگی به اینجا مراجعه نمایید.

کد شابک: ۷-۶۹۰۶-۰۳-۹۶۴-۹۷۸

نویسندگان: هادی بهرامی احسان؛ احمدرضا اخوت؛ فاطمه فیاض

انتشارات: قرآن و اهل‌بیت نبوت علیهم‌السلام

توضیحات تکمیلی

وزن 255 g